Zmizí dřevěné lávky u mostu ve Špitálské ulici? Možná ano

Most ve Špitálské ulici.

PŘÍBRAM – O špatném stavu mostů a lávek ve městě se mluví už několik posledních let. Podle statika jich v různém stádiu havarijního stavu či v nepoužitelném stavu valná většina. Ač se to nezdá, Příbram má na svém území okolo tří desítek mostů a lávek.

„Podle statika jich je 80 % v havarijním nebo nepoužitelném stavu. Primárně se nyní zabýváme mostem ve Špitálské ulici naproti bývalým uhelným skladům, který bude opravován jako jeden z prvních,“ řekl místostarosta Martin Buršík.

Podle jeho slov opravy budou velmi nákladné a město si bude moci ročně dovolit maximálně dva mosty. Konkrétně v případě mostu přes Příbramský potok ve Špitálské ulici má jít o investici podle odhadů v rozmezí 20 až 30 milionů korun. „Pravděpodobně také u něj budeme rušit obě dvě lávky, nebo zachováme jen jednu z nich. Budeme o tom ještě jednat, důvodem mimo jiné je, že podle dopravní policie jsou na tomto mostě pro řidiče špatné rozhledové poměry,“ vysvětluje Buršík.

V tomto případě se navíc jedná o most tzv. švédského typu, ale místostarosta tvrdí, že si není jist, zda půjde provést jeho rekonstrukce, nebo se bude muset postavit nový. „Kromě dopravních inženýrů a dopravní policie se zcela určitě k této stavbě budou vyjadřovat také památkáři,“ dodal závěrem.

Komentáře