Zápisy do prvních tříd budou bez dětí

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Pomalu se blíží zápisy dětí do prvních tříd. Tradičně se konají v dubnu. Letos se ale do nich promítnou bezpečností opatření kvůli koronaviru a budou se konat bez účasti dětí.

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vydalo Ministerstvo školství, mládeže
a tělovýchovy ČR opatření, které stanovuje nutnost uspořádání zápisů do prvních ročníků základních škol v měsíci dubnu, ovšem bez přímé účasti dětí.

Na základě tohoto opatření ředitelé jednotlivých základních škol stanoví přesné termíny, kdy budou přijímány přihlášky. „Dle platné legislativy se musí zápisy uskutečnit v průběhu dubna. Stanovení konkrétního termínu, ve kterém je třeba přihlášky podat, necháváme na zvážení ředitelů základních škol. Všechny potřebné informace rodiče najdou na webových stránkách města, podrobné podmínky průběhu zápisu na webových stránkách jednotlivých škol,“ uvádí k tématu místostarostka Zorka Brožíková.

Děti tedy k zápisům nesmí. Doporučení ministerstva se týká i způsobu podávání přihlášek. Upřednostněna má být forma podání bez přítomnosti zákonných zástupů dětí, tedy prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem či poštou. V nezbytných případech bude samozřejmě možné i osobní doručení přihlášky, vždy ale dle konkrétních pravidel stanovených ředitelem příslušné školy.

Komentáře