Začaly práce na výstavbě železniční zastávky „PŘÍBRAM SÍDLIŠTĚ“

PŘÍBRAM – Začaly přípravné stavební práce na výstavbě dlouho očekáváné železniční zastávky „PŘÍBRAM SÍDLIŠTĚ“, která by měla vzniknout za areálem hasičů a záchranné služby ve Školní ulici.

Zatím byly vykáceny dřeviny a stromy okolo trati a vznikla zpevněná obslužná stavební cesta podél trati, kde bude nová zastávka umístěna.

„Výstavba zastávky Příbram – sídliště je momentálně ve fázi přípravy výstavby, předpokládáme, že vlastní stavební práce proběhnou během května a června a potrvají v řádu několika týdnů,“ uvedl Tomáš Johánek z tiskového oddělení centrálního ředitelství Správy železniční dopravní cesty s tím, že výluka spojená se stavbou zastávky by měla trvat přibližně týden.

Město Příbram se již dříve zavázalo, že k nově vznikající zastávce zhotoví nový chodník. Ten povede ze Školní ulice podél plotu areálu HZS a Záchranné služby. Vzniknout by zde mělo i nové veřejné osvětlení.

V původní studii železniční zastávky se také počítalo, že mezi areálem HZS a bytovými domy vznikne parkoviště P+R. Stavba tohoto parkoviště ale zatím není v plánu.

Zde je videoreportáž, ve které je i náhled, jak by budoucí zastávka měla vypadat:

Komentáře