Za víkend řešili policisté osm nehod se zvěří

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Nastalo chladnější období roku a na silnicích se může častěji objevovat lesní zvěř, řidiči by měli být obezřetní a plně se věnovat řízení. Nejlepším preventivním opatřením je samozřejmě nízká rychlost, protože tím vzniká prostor pro včasnou reakci.

Od pátku do neděle řešili příbramští dopravní policisté osm nehod, kde svou roli sehrála zvěř. „Škoda při nich vzniklá činila 400 tisíc korun. Nejčastěji vbíhala pod kola aut srnčí zvěř, následně divoká prasata, a to ve večerních nebo v brzkých ranních hodinách. Od začátku roku evidujeme na Příbramsku přes dvě stě střetů se zvířaty,“ připomněla policejní komisařka Monika Schindlová.

Pokud srážce se zvěří nejde již zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit, ale rozhodně neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem více nebezpečný. Přesvědčil se o tom šestadavcetiletý řidič, který 5. října jel kolem druhé hodiny ranní mezi Drahenicemi a Březnicí. „Zalekl se srnčí zvěře, která stála na vozovce, strhl řízení doprava a následně narazil do stromu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun,“ uvedla policejní komisařka.

Komentáře