Za odpad zaplatí Příbramáci příští rok stejně jako letos

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Zvýšení poplatku za svoz komunálního odpadu se obyvatelé města v příštím roce bát nemusí. Zastupitelstvo včera schválilo návrh rady města na nezvyšování ceny. Obyvatelé města tak na přes rok budou platit jako letos 552 korun za osobu.

Město nemusí poplatek zvyšovat především proto, že se Příbramáci výrazně zlepšili v třídění komunálního odpadu. „Rozdíl v množství odpadu, který město odvezlo na skládku v roce 2015 a 2016 je natolik významný, že celkové náklady se nám i přes například růst mezd nebo obnovu vozového parku, daří držet na takové úrovni, že není nutné zvyšovat poplatek,“ vysvětluje místostarosta Václav Švenda. Celkové náklady na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu v loňském roce činily 18 305 433 korun.

Když se v Příbrami podaří udržet tento trend, tak v roce 2024, kdy se bude muset ze zákona odpad spalovat, nemusí lidé obávat výrazného nárůstu ceny za svoz. „Je vidět, že když lidé chtějí třídit a opravdu odpad třídí, tak se to v těch nákladech projevuje a poplatek se zvyšovat nemusí,“ konstatuje příbramský místostarosta.

Komentáře