Výkup pozemků pro revitalizaci „Křižáků“ provede město do konce roku

PŘÍBRAM – Obnovu veřejných prostor na sídlišti v okolí „Křižáku“ mají tamní obyvatelé slíbenou už několik let. Dočkat by se jí mohli ale až v roce 2019. Pro její realizaci ale musí město nejdříve vykoupit některé pozemky v této lokalitě, které ještě nevlastní.

Město má v současné době už dostatek peněz na jejich odkoupení i předjednaný prodej s jejich vlastníky. „Není totiž možné provádět revitalizaci na cizích pozemcích,“ vysvětluje starosta Jindřich Vařeka s tím, že první jednání o revitalizaci této části města s občany se už uskutečnilo. 

V současné době se proto připravuje studie možnou bližší podobou jednotlivých změn, kterou chce město opět představit veřejnosti. „Podle ohlasů si lidé kolem Křižáků nejvíce stěžují na noční hluk. To bude muset ta studie vzít v potaz, aby se nestalo, že tam architekt v dobré vůli navrhne spousty laviček, což tu situaci jen zhoršilo,“ dodává příbramský starosta. Podle něj by cílem revitalizace mělo být odhlučnění a zklidnění celého okolí obou „Křižáků“.

Komentáře