V sobotu se bude v příbramské věznici běhat na pomoc žen

BYTÍZ/PRAHA – Celkem 100 odsouzených z Věznice Příbram chce běžet 8. ročník Běhu se žlutou stužkou. Běhu se zúčastní přímo ve věznici. Letos vyjádří solidaritu s vězněnými a propuštěnými ženami.

Opět rekordní počet odsouzených se ve Věznici Příbram chystá na Žlutostužkový den a hlavně běh v rámci již 8. ročníku Yellow Ribbon Run, běhu na podporu integrace lidí s trestní minulostí, který je letos věnovaný vězněným a propuštěným ženám. Do závodu se registrovalo celkem 101 odsouzených. To je již tradičně nejvyšší počet registrací přímo ve věznici. Běhy se žlutou stužkou přímo ve věznicích jsou součástí osvětového projektu, jehož hlavní akcí je závod Yellow Ribbon Run pro veřejnost, který se letos uskuteční 20. června 2023 v Aktivním lesoparku Řepy.

Během března proběhlo slavnostní zahájení 8. ročníku ve spolupráci s Věznicí Ruzyně, oddělením pro výkon trestu odsouzených žen v Domově sv. Karla Boromejského. Kromě toho se běhy již uskutečnily i v dalších věznicích, jako je Věznice Stráž pod Ralskem, Světlá nad Sázavou a Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice, kde se dosud sešlo více než 200 běžců. Spolu s Věznicí Příbram a dalšími věznicemi organizátoři očekávají účast dalších 200 běžců. Mezi dalšími věznicemi, které se zapojí, jsou například Věznice Kuřim, Hradec Králové (objekt Pouchov) a v červnu ještě Věznice Vinařice, Rapotice, Olomouc, Teplice a další. Celkem se zapojí 25 z 35 věznic v České republice.

V minulém roce se do Yellow Ribbon Run zaregistrovalo celkem 779 lidí, kteří tak pod heslem „Uteč předsudkům“ a „Dát druhou šanci“ vyjádřili podporu lidem s trestní minulostí. Registrace do běhu jsou otevřeny i pro veřejnost. Na hlavní akci, která se bude konat v Aktivním lesoparku Řepy, bude připraven doprovodný program a kromě štafetových běhů pro dospělé se uskuteční také dětský závod. Moderátorka České televize Barbora Černošková se ujala patronátu nad dětským Během se žlutou stužkou. Na akci nechybí ani ambasador projektu a bubeník vězeňské kapely Wsedě, herec a scénárista Petr Čtvrtníček.
Realizátorem trati Yellow Ribbon Run je sportovec a filantrop Tomáš Slavata, který se také angažuje v podpoře lidí s trestní minulostí.

Yellow Ribbon Run pokračuje ve své snaze o podporu integrace lidí s trestní minulostí a o rozbití předsudků ve společnosti. Účast odsouzených z Věznice Příbram a dalších věznic přímo ve věznicích sama o sobě posílí důležitou zprávu o potřebě druhé šance a rehabilitace vězněných a propuštěných žen.

Reportáž z loňského běhu v příbramské věznici:

Komentáře