U zimního stadionu se za parkovaní zatím platit nebude

Ulice Legionářů u zimního stadionu.

PŘÍBRAM – O parkovaní na území města se v posledních letech mluví hodně. Nicméně parkovací místa stále chybí. Jedno je ale jasné, situace se neobejde bez zavedení dalších placených zón.

Jedna taková měla vzniknout v ulici Legionářů v úseku od plaveckého bazénu až po křižovatku s ulicí Edvarda Beneše. Radnice původně počítala s její realizací po dokončení nových parkovacích míst v druhé části ulice Legionářů mezi kulturním domem a budovou gymnázia. To se ale nelíbilo lidem, kteří v této části města bydlí.

V současné době se ale zatím u zimního a plaveckého stadionu za parkování stále neplatí, přestože parkoviště pod kulturním domem je už hotové. Místostarosta Martin Buršík vysvětlil proč. „Chceme spustit nový parkovací systém jako celek.  Z toho důvodu byly všechny navrhované  a diskutované změny z předchozí doby pozastaveny. Takže v tuto chvíli neplánujeme zpoplatnění parkování v ulici Legionářů u zimního stadionu,“ ujišťuje veřejnost příbramský místostarosta.

Podle radnice je zatím v této části města možné zaparkovat bez problémů. „Na parkovištích jak pod kulturním domem, tak u bazénu jsou v noci volná a nejsou plně obsazená. Lidé tak bez problémů zaparkují a do pěti minut jsou doma. A do pěti minut dojdete až na náměstí 17. listopadu,“ dodal Buršík.

Komentáře