Tři králové v sobotu opět projdou centrem Příbrami

PŘÍBRAM – Každoročně je první větší akcí v našem městě tříkrálový průvod, který je pořádaný přímo v den svátku Tří králů, tedy 6. ledna. Ani letos tomu nebude jinak a průvod v čele se třemi králi na velbloudech vyrazí na svoji trasu již tuto sobotu.

Tato tradiční událost, která se koná každý rok v den svátku Tří králů, 6. ledna, opět nabídne průvod ulicemi centra města ve znamení trojice králů na velbloudech. Aiša, Fatima a Abdul, jména velbloudů, kteří jsou oblíbenými účastníky průvodu, který vyrazí na svou trasu již tuto sobotu.

Odchod průvodu je naplanovaný od příbramské radnice v 15 hodin. Trasa povede přes Jiráskovy sady a Pražskou ulici na náměstí T. G. Masaryka. Tam bude čekat Svatá rodina na příchod tří králů, koledníků a všech zapojených do této oblíbené kulturní události. Králové nesoucí dary pro malého Ježíška – zlato, kadidlo a myrhu – přinesou radost i malým návštěvníkům akce.

Kromě kouzelné atmosféry a výjimečných momentů bude Tříkrálový průvod tento rok spojen s dobročinnou Tříkrálovou sbírkou Charity Příbram. Ve prospěch obnovy vybavení Denního stacionáře můžete přispět nejen během akce samotné, ale také využitím stálých pokladniček Charity na Svaté Hoře, v Denním stacionáři na náměstí T. G. Masaryka nebo v cukrárně Upekla. Online příspěvky jsou také vítány na webových stránkách Charity Příbram.

Závěrečným vrcholem programu bude půvabné vystoupení dětského pěveckého sboru Jiráskáček. Přijďte se nechat unést kouzlem Tříkrálového průvodu a zároveň podpořte dobrou věc příspěvkem do sbírky Charity Příbram.

Komentáře