Třetina dětí ze základních škol je doma

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Sedm základních škol na územ města navštěvuje celkem 3 761 žáků. Pondělní testování zachytilo celkem 90 pozitivních dětí, což je 2,39 % z celkového počtu.

Ačkoliv pozitivně testovaných bylo v pondělí 24. ledna „pouze“ 90 dětí, ve školách jich ve skutečnosti chybí mnohem více. „Toto číslo se na celkový počet příbramských škol zdá nízké. K tomu je ovšem třeba přidat děti, které v pondělí do školy nedorazily, a to ať z důvodu nemoci či karantény. Celkem v příbramských základních školách v pondělí chybělo 1 266 žáků, což je 34 %,“ konstatovala místostarostka Zorka Brožíková a dodala, že v kolektivních karanténách je aktuálně 15 tříd.

Testování se týká také pedagogů a dalších zaměstnanců škol. Při pondělním testování bylo pozitivních 11 zaměstnanců z celkového počtu 492, tedy 2,4 %. Ovšem aktuální počet chybějících zaměstnanců je 73, což je 15 % všech pedagogických i nepedagogických pracovníků příbramských škol.

S testováním se děti i z těch nejnižších tříd už naučily žít i když je ale některým z nich nepříjemné a byly by nejradší, kdyby už skončilo. „To šťourání v nose je nepříjemné a byl bych rád, kdyby se už testovat nemuselo,“ povzdechl si druhák Petr.

Komentáře