Svatby na Sedlčansku přibývají, lidé ale naopak město opouští

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

SEDLČANY – V posledních letech přibývá na Sedlčansku uzavřených sňatků. Loni jich ve městě a okolí bylo uzavřeno 128, zatímco v roce 2013 bylo v Sedlčanech uzavřeno jen 101 manželství.

„Bohužel to jsou většinou snoubenci z jiných měst, protože několik míst v okolí se věnuje svatebnímu byznysu,“ vysvětlil nárůst svateb sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel s tím, že přibývá i církevních svateb, kterých bylo 30 a jejich počet proti předchozímu roku stoupl na dvojnásobek.

I přes nárůst uzavřených sňatků se Sedlčany potýkají už několik let s úbytkem obyvatel. V současné době mají 7227 obyvatel. V roce 1999 ale Sedlčany měly 7907 obyvatel. Ročně městu v průměru klesne počet obyvatel o 35 – 40 lidí. „Ten rozdíl obyvatel, o které Sedlčany přišly, je dán především tím, že máme špatné spojení na Prahu. To je naopak velká výhoda Dobříše, kde proto obyvatelé stále přibývají,“ domnívá se Miroslav Hölzel. Pokud se podle jeho slov nezlepší dopravní dostupnost Prahy především pro hledání zaměstnání, tak bude tento trend v Sedlčanech pokračovat.

Komentáře