Senátor Petr Štěpánek v pondělí předá vedení Petrovic po 16 letech svému nástupci

Zasedání zastupitelstva v Petrovicích.

PETROVICE – V městech a obcích už jsou pomalu známy termíny zastavujících zastupitelstev. Na nich zvolení zastupitelé skládají slib, volí se starosta, místostarosta a rada či výše odměn v těchto funkcích. V Petrovicích u Sedlčan se nové zastupitelstvu vzešlé z komunálních voleb sejde v pondělí 17. října.

Petr Štěpánek. Foto: archiv P. Štěpánka

Zasedání se uskuteční v 19 hodin v sále Obecního domu a zatím je jisté, že starostou už nebude současný senátor za Příbramsko Petr Štěpánek (STAN), který už před volbami deklaroval, že se už o tuto funkci ucházet nebude. Starostou Petrovic byl 16 let tedy od roku 2006 a nyní se chce plně věnovat práci senátora a v obci si ponechá funkci zastupitele. „Opouštím post starosty obce se vztyčenou hlavou. Říká se: „V nejlepším přestat.“ Naše obec je velmi dobře občansky vybavena. Máme opravené a dobře vedené školy, opravené nemovitosti a silnice, fungující služby jako jako obchody, lékaři, lékárna, sociální péče, pošta…, nemáme vůbec žádné dluhy a na účtech obce je přes 20 milionů korun,“ říká na závěr svého působení ve funkci starosty Petrovic Petr Štěpánek.

Ve stejný den se bude volit vedení například také v Příbrami, kde se nově zvolení zastupitelé sejdou už v 16 hodin v sále Úřadu práce ČR na náměstí TGM.

Komentáře