Rybáři pracují na obnově Kotelského rybníka

foto: rybáři Rožmitál pod Třemšínem

HUTĚ POD TŘEMŠÍNEM – Rožmitálští rybáři staví nové výpustní zařízení a kádiště na rybníku Kotelský v Hutích pod Třemšínem.

Se stavbou jsme začali v pátek 27. února a předpokládáme, že do dvou měsíců budeme hotový. Akce je za zhruba půl milionu korun a u rybníku vznikne nové výpustní zařízení s potrubím, požerákem a nové kádiště,“ uvedl rybář Aleš Haluska.

Kotelský rybník, práce na jeho obnově

Na stavbě se podílí místní rybářská organizace (MO ČRS Rožmitál), město Rožmitál pod Třemšínem a také Rybářství Lnáře. Je to jedna z největších finančně náročných akcí, kterou rožmitálští rybáři v poslední době dělají.

Chtěl bych všem kteří se na stavbě podílí moc poděkovat. Paní Jitka Benadiktová se postarala pro pracovní rybářskou četu o výborné občerstvení a za to jí také patří velký dík,“ dodal Aleš Haluska.

občerstvení pro pracovní četu od paní Jitky

Na Aleše musíme také prozradit, že je tomu právě dvacet let co je „rybářským šoférem“ nákladního vozu u rožmitálských rybářů. „Začínal jsem s vozidlem S 5 T, následně trambus Š 706 a dnes Liaz 300, tudíž se mezi šoféry řadím jako Liazák,“ prozradil se smíchem Aleš Haluska.

Aleš Haluska už pro rybáře „šoféruje“ dvacet let

 

Komentáře