ŘSD oznamuje, kde mají řidiči o prázdninách ve středních Čechách počítat s omezeními

Foto: ŘSD

STŘEDNÍ ČECHY – Začínají letní prázdniny a mnozí vyrazí na cesty, je proto dobré vedět, kde ve středních Čechá musí řidiči počítat s dopravním omezením. Ředitelství silnic a dálnic má na středočeských komunikacích zahájeno několik velkých staveb.

ŘSD ji v první polovině letošního roku dokončilo několik staveb, což na jednu stranu zlepšilo plynulost provozu a dopravní obslužnost v jednotlivých dotčených lokalitách, na stranu druhou jim to umožnilo zahajovat nebo připravovat další akce k zahájení. „Z oprav započatých v roce 2021 jsme dokončili opravu silnice I/9 v úseku Vehlovice-Želízy na Mělnicku, opravu  EXIT 7 Buštěhrad na dálnici D7 a opravu mostu na sil. I/66 v Příbrami. Před uvedením do provozu jsou mosty na dálnici D5 u Chrášťan, aktuálně jejich části v levém jízdním pruh směrem do Prahy, kde s demontáží dopravního omezení počítáme v 1. polovině následujícího měsíce,“ konstatoval Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

V dalších, jako je oprava průtahu na silnici I/27 v Jesenici na Rakovnicku, oprava silnice I/4 Chraštice-hranice Středočeského kraje, oprava silnice I/18 mezi Líchovy a Břekovou Lhotou na Příbramsku nebo celková rekonstrukce mostu přes Chlumeckou ulici na dálnici D0, i nadále ŘSD pokračuje.

„Z oprav zahájených na začátku letošní stavební sezóny se nám podařilo dokončit opravu v levém jízdním pásu dálnice D10 v úseku Benátky nad Jizerou-Tuřice, oba pásy dálnice D11 v km 44-52, opravu odvodnění levého pásu dálnice D6 a na silnici I/3 sanaci skalního zářezu u Hostišova na Benešovsku,“ vyjmenovává další stavební akce Buček.

Z připravovaných oprav ŘSD zahájilo celkovou mostu na silnici I/38 u Debře na Mladoboleslavsku a začátkem července plánuje zahájit opravu obou pásu téže komunikace v Průmyslové ulici v Kosmonosech. „Další opravy silnice I/38, tentokrát mezi dálnicí D10 a Nymburkem, plánujeme zahájit začátkem prázdnin. Mezi Libichovem a Luštěnicemi provedeme celkovou opravu povrchu a odvodnění a mezi Velkým Zbožím a Chvalkovicemi plánujeme velkoplošné výspravy a pokládku mikrokoberce, která by pak v srpnu měla pokračovat v úseku Bratronice-Vlkava, taktéž na Nymbursku. Ještě před začátkem prázdnin zahájíme opravu mostu na sil. I/16 u Nové Vsi,“ dodal Martin Buček.

Komentáře