Rožmitál modernizuje technické služby

V rožmitálské kompostárně mají novou váhu. Foto: Aleš Haluska

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Město modernizuje své technické služby. S novou technikou jim práce půjde určitě lépe. Nového vybavení se dočkala i městská kompostárna.

Město pro technické služby koupilo pásový bagr, který využívat i středisko vodního hospodářství, například na opravy vodovodního řádu. Bagr má i několik výměnných lopat různých rozměrů, pro široké využití obou středisek města. „Jsem rád, že starosta města Pavel Bártl společně s městskou radou i nadále modernizuje svá střediska i provozy a pokračuje tak v úspěšné éře bývalého dlouholetého starosty města Josefa Vondráška,“ konstatoval rožmitálský radní Aleš Haluska.

Město také vybudovalo v kompostárně novou digitální váhu. Sloužit bude pro vážení nejen kompostovatelného materiálu jako je listí, tráva, větve, ale i odpadů spadajících pod středisko sběrného dvora, jako je příkladně stavební suť. Pro obyvatele Rožmitálu a přilehlých osad zůstává sběrný dvůr i kompostárna v provozu zdarma, přestože vzrůstající ceny za odpady budou do budoucna zatěžovat městský rozpočet čím dál více.

Komentáře