Rally Příbram doporučuje rada města podpořit částkou sto tisíc

PŘÍBRAM – Rada města na svém posledním jednání projednala žádost organizátorů Rally Příbram a doporučila zastupitelům částku sto tisíc korun.

Rally Příbram k našemu městu neodmyslitelně patřila po třicet devět jejich ročníků, ten čtyřicátý, který měl být původně uspořádaný v loňském roce, ale organizátoři zrušili z nedostatku financí. „K tomuto kroku jsme přistoupili především proto, že se nám nepodařilo dohodnout se s hlavním sponzorem. V té době jsme neměli jisté ani další finanční zdroje, proto pokračovat v přípravách bylo nejisté. S pořádáním závodu nekončíme, čtyřicátý ročník připravujeme na příští rok,“ okomentoval loni situaci ředitel závodu Petr Šefr.

Jak organizátoři slíbili, tak v letošním roce už probíhají přípravné práce a shánění finančních prostředků na čtyřicátý ročník, který by se měl uskutečnit v červenci. Organizátoři příbramské rally organizace Autosport klub Rally Příbram se proto také obrátil s žádostí o finanční podporu na město Příbram. Rada města žádost projednala a na návrh radního Petra Rottera doporučila zastupitelům na únorovém zasedání schválit finanční částku ve výši 100 000 korun.

Když v roce 2018 zastupitelé projednávali podporu na 39. ročník Rally Příbram, tak také rada města navrhovala částku 100 000 tisíc i když požadavek organizátorů byl o mnoho vyšší (400 000 Kč). Nastala bouřlivá diskuze zastupitelů, kde se nemohli hlavně dohodnout na výši podpory a také z jaké finanční  kapitoly se prostředky poskytnou. Nakonec většinou hlasů schválili podporu ve výši 200 000 korun. „Děkujeme za tuto částku i když jsme žádali více, ale i tak budeme rally schopni uspořádat,“ uvedl tehdy po jednání zastupitelů ředitel závodu Petr Šefr.

Dá se tady předpokládat, že na zasedání zastupitelů, které se koná 17. února opět dojde na obsáhlou diskuzi a to hlavně o výši podpory této automobilové soutěže, která hrdě nese název našeho města. 

Zde je videoreportáž z projednávání podpory Rally Příbram v roce 2018.

 

 

 

 

Komentáře