Radar na Dobříši se za první rok provozu zaplatil, vybral na pokutách téměř sedm miliónů

Ilustrační foto

DOBŘÍŠ – Ve městě funguje měření na jednom úseku prvním rokem. Do konce roku zaznamenal přístroj přestupky řidičů za celkem 6 600 000 korun. K poslednímu dni loňského roku z nich bylo už zaplaceno 5 800 000 Kč.

Hlavním důvodem pro pořízení radaru bylo zklidnění dopravy a zajištění bezpečnosti účastníků silničního provozu. Jeho existence by měla mít i výchovný efekt. Pořizovací cena zařízení byla 1 633 500 korun. Náklady na jeho provoz jsou paušálně ve výši 47.445,- Kč.

Měřeným úsekem je průjezd kolem areálu firmy Bobcats směrem na Prahu i ve směru do města. K tomu disponuje ještě dobříšská městská policie mobilním radarem. „Na základě četných požadavků občanů by se mělo další úsekové měření v budoucnu instalovat dle dopravní situace zejména na opravené komunikace,“ uvedla na internetových stránkách města radní pro bezpečnost Markéta Čermáková.  

Pokuty jsou odstupňovány podle míry porušení zákona od 500 do 2000 korun a dále podle zásad správního řízení je řidiči, který dosáhne rychlosti 90 km/h a více, uložený zákaz řízení na dobu minimálně 6 měsíců.

Komentáře