Projekt Trenéři do škol pokračuje

PŘÍBRAM – Ve druhém pololetí loňského školního roku se první ročníky příbramských základních škol zapojily do projektu Trenéři do škol. Ovšem stav, který nejen naši republiku sužuje od jarních měsíců, tento projekt přerušil. Po prázdninách se aktivity znovu rozjely a profesionální trenéři jsou přítomni v hodinách tělesné výchovy u prvních a druhých ročníků.

Projekt Trenéři do škol, má za cíl vrátit dětem do života pohybovou rozmanitost, naučit je základům co nejširšího spektra sportů. Proč tomu tak je? „Důvod je jednoduchý, děti se obecně velmi málo hýbají, stále častěji se setkáváme s problémy jako jsou obezita či cukrovka už u takto malých školáků. Některé děti nesportují vůbec, jiné se od útlého věku profilují v jednom sportovním odvětví. Ani jeden z těchto přístupů není ideální. Děti mají mít všestranné pohybové aktivity, a právě ty jim chceme přiblížit v rámci zmiňovaného projektu, do kterého se zapojuje deset sportovních oddílů,“ říká radní Renáta Vesecká.

Projekt byl již dříve představen. První a druhé ročníky příbramských základních škol budou mít jednu vyučovací hodinu tělesné výchovy se svojí paní učitelkou, při druhé hodině poté budou přítomni profesionální trenéři, kteří je zasvětí do základů jednotlivých sportů.

„Po pár hodinách, kdy projekt Trenéři do škol v minulém školním roce probíhal, jsme měli velmi kladné ohlasy nejen od samotných dětí a jejich rodičů, ale také od pedagogů, kteří velmi často získali nový náhled na možnost vyučování tělesné výchovy. Vedení města si uvědomuje potřebu projekt s ohledem na zdraví dětí podpořit, a to i v době, kdy se hledají všechny možné finanční úspory,“ dodává Vesecká.

Děti mají možnost se podrobněji seznámit se sporty jako je házená, basketbal, volejbal, kickbox, judo, fotbal, hokej, florbal, gymnastika a americký fotbal.

Zdroj: foto a text město Příbram 

 

Komentáře