Příbram vyzvala Dobříš. Souboj se odehraje v květnu

Foto: město Dobříš

DOBŘÍŠ – Letos v květnu se uskuteční už 11. ročník výzvy Do práce na kole. Do tohoto projektu se opět zapojí i město Dobříš jako jedno z 50 cykloměst. Tentokrát přijalo výzvu z Příbrami na poměření sil.

Do práce na kole je celostátní výzva, která se koná od 1. do 31. května a  jejím cílem je motivovat veřejnost k cestování na kole, koloběžce, ale i pěšky či poklusem. Pro letošní rok organizátoři z Auto*Mat uzpůsobili pravidla, takže je možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem a zapojit se může úplně každý.

„Soutěží se o najeté kilometry i četnost jízd v kategoriích jednotlivců i týmů podle jednotlivých měst i celostátně. Vedle soutěže jde ale o dobrou věc a setkávání na kole. I u nás můžeme šlapat nejen na výlety, ale také na nákup, za kamarády nebo do práce. Pojďte s námi šlápnout do pedálu, ať Jsme Dobří(š) v pohybu! Kolu zdar,“ vyzývá koordinátorka Šárka Krůtová.

Letos vedení Dobříše přijalo výzvu k neoficiálnímu souboji s Příbramí. „Už loni jsme měli jeden tým z radnice. Tentokrát jsme přijali výzvu z Příbrami a zkusíme zaměstnance obou úřadů společně ještě víc vyhecovat. Cílem je ale více otevřít veřejnou debatu o cyklistice ve městě a okolí. Plánujeme například kulatý stůl s občany na téma zlepšení možnosti dojíždění žáků do škol na kolech či o úpravách značení nebo společný cyklovýlet,“ upřesnil starosta Dobříše Pavel Svoboda.

Více informací naleznete na webu: www.dopracenakole.cz.

Komentáře