Příbram se rozezní dechovkovým koncertem

Rožmitálská Venkovanka.

PŘÍBRAM – Na Dvořákově nábřeží na Hořejší Oboře vystoupí tradiční Rožmitálská Venkovanka, která jako vždy pěkně od podlahy pobídne srdce našich seniorů k dobré náladě při tanci a poslechu skvělé dechovky, navíc u rybníka, v pěkném přírodním prostředí. Na tříhodinový Dechovkový koncert se můžeme těšit 21. srpna od 16 hodin.

Rožmitálská Venkovanka hraje, pod vedením kapelníka Josefa Janouška, v různém složení úctyhodných 30 let. Kromě produkce nepřeberného množství koncertů již natočila sedm zvukových nosičů CD a jeden nosič DVD. Její snahou vždy bylo potěšit hezkou písničkou širokou veřejnost a všechny milovníky dobré české dechovky.

Kapela je schopna zahrát více než 300 písní, valčíků a polek. Jedná se o písničky lidové a tradiční, které dechové kapely v České republice hrají pro své příznivce již po desetiletí. V jejím repertoáru se ale také objevují skladby od místních podbrdských autorů, především od Josefa Balka a Milana Baginského.

„Městské kulturní centrum se do svého ročního portfolia snaží zahrnout všechny věkové kategorie. A proto se nelze divit, že pořádáme několik akcí také pro kategorii těch zkušenějších. A oni to oceňují a rozhodně se dokážou skvěle bavit. A tak si přijďte poslechnou pěknou muziku, posadit se, něčím se posilnit v našem občerstvení a třeba si i zatancovat,“ zve Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

Komentáře