Příbram připravuje adaptační skupiny pro ukrajinské děti a potřebuje ukrajinské pedagogy

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Město připravuje adaptační skupiny pro ukrajinské děti školního a předškolního věku. S jejich pomocí si mají lépe zvyknout na nové prostředí, ve kterém se ocitly na útěku před válkou. V souvislosti s tímto záměrem je třeba najít dostatek ukrajinských pedagogů se znalostí českého jazyka.

Ukrajinské děti, které přišly v těchto dnech do České republiky mohou prakticky ihned začít chodil do českých škol, ovšem ministerstvo i odporníci radí, že není kam spěchat a lépe je pro ně projít si právě adaptační skupinou. Do těch budou moci docházet jak samy se svými vrstevníky, tak i s rodiči.  „S ohledem na doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy připravujeme adaptační skupiny pro ukrajinské děti, které nově pobývají v Příbrami. V této souvislosti je potřeba zajistit ukrajinské pedagogy se znalostí českého jazyka a také české dobrovolníky jako asistenty,“ říká místostarostka Zorka Brožíková.

Zájemci s nabídkou pomoci se mohou obracet na Zelenou linku města Příbram – 800 555 600, která je v provozu denně v čase od 8 do 16 hodin.

„Na webových stránkách města, v sekci Jak pomoci Ukrajině, jsou k dispozici veškeré dostupné materiály, mezi nimi také nezávazný dotazník pro zájemce o začlenění do adaptačních skupin. Tyto materiály jsou jak v češtině, tak v ukrajinštině,“ dodává místostarostka  s tím, že o termínu otevření adaptačních skupin budeme informovat.

 

Komentáře