Příbram bude hostit krajskou hasičskou soutěž v disciplínách TFA

Součástí soutěže bude i vyběh do Svatohorských schodů.

PŘÍBRAM – Desátý ročník Krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA se uskuteční ve čtvrtek 16. května přímo v historickém centru Příbrami.

Náročnost soutěže vystihuje už samotná zkratka TFA, což jsou první písmena slov Toughest Firefighter Alive, která v překladu znamenají „nejtvrdší hasič přežije“. Jednotlivé disciplíny, které každý závodník postupně plní, jsou simulací zásahové činnosti v plné výzbroji, navíc s izolačním dýchacím přístrojem jako zátěží.

Mítinku se zúčastní reprezentanti všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje ve třech věkových kategoriích a další přihlášení profesionální hasiči z jiných krajů nebo i podnikových sborů. První tři úkoly budou soutěžící plnit na stanovištích na náměstí T. G. Masaryka, pak je čeká závěrečný více než půlkilometrový výběh do Svatohorských schodů s převýšením 80 metrů s cílem před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.

„První borec do divácky velice atraktivního závodu odstartuje po krátkém slavnostním zahájení soutěže kolem desáté hodiny, vyhlášení výsledků s předáním cen je plánováno na 15. hodinu,“ zve na alci Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje s tím, že přímý přenos ze závodu bude možné sledovat na webové stránce soutěže, kde bude 15. května zveřejněna i startovní listina.

Soutěžící čekají čtyři soutěžní úkoly:

– práce s hadicemi,

– silová disciplína,

– výstup do věže postavené na náměstí T. G. Masaryka,

– vytrvalostní běh do Svatohorských schodů.

 

Komentáře