Přecházení ulice Edvarda Beneše by mělo být bezpečnější

Přechod pro chodce v ulici E. Beneše.

PŘÍBRAM – Na svém květnovém jednání vedení města zadalo vypracování projektové dokumentace na zlepšení osvětlení přechodů pro chodce v ulici Edvarda Beneše v Příbrami VII. Tu provede společnosti ELTODO, a.s., za nabídkovou cenu 186 000,00 Kč bez DPH.

O zlepšení osvětlení některých přechodů se v našem městě hovoří více jak rok, ale vedení města se jejich realizace daří jen velmi pomalu. Tato problematika se minulý rok několikrát řešila na zastupitelstvu a přislíbilo se, že se každý rok podle návrhu dopravní komise osvětlí ty nejhorší. Na základě toho se tím v únoru loňského roku zabývala dopravní komise a vybrala dvacet přechodů, které by si zasloužily lepší osvětlení. Nakonec jich radě města doporučila pět. Vedení města se od té doby bohužel podařil zrealizovat je jediný a to přechod v Březnické ulici v blízkosti vstupu do areálu Nového rybníka, který byl dokončen v závěru měsíce února.

Teď se tedy bude zpracovávat projektová dokumentace na zlepšení přechodů v ulici E. Beneše. Doufejme jen, že se v tomto roce dočkáme realizace přisvětlení přechodů více jak jednoho a dojde tím ke zvýšení bezpečnosti chodců v našem městě.

Komentáře