Praxe je nejlepší trenér, tvrdí trenéři příbramských házenkářek

Příbramské házenkářky. Foto: archiv oddílu

PŘÍBRAM – Házenkáři ukončili podzimní část sezóny. Mladší a starší žákyně odehrály tréninková utkání ve Sportovní hale města Dobříš a mladší dorostenci ukončili podzimní část sezóny na pražském Chodově.

Starší žákyně si pozvaly na tréninkový turnaj družstva z Milevska, Mělníka a Liberce. Příbramská děvčata hrají v této kategorii první sezónu. Starší a mladší žákyně hrají ve společné soutěži dívek starších a proto je i radostné sledovat, jak některé z nich zažívají své první krůčky na hřišti. Na slečnách bylo vidět, že je hra opravdu baví a nevzdávají se ani proti vyšším a starším soupeřkám.

Na tomto turnaji zažily svou premiéru Adéla Krumplová a Barbora Vítková. Lze tedy konstatovat, že na každém turnaji v této části sezóny nastoupil vždy nějaký nováček. Trenéři, jak je již u příbramských házenkářů pravidlem, točili sestavou tak, že si všechna děvčata zahrála. „Jelikož se holky teprve poznávají a hodně jich s házenou začíná, nezajímají nás v této fázi budování týmu výsledky, ale dovednosti, kterými se na trénincích zabýváme. Nikoho by nebavilo jen sedět na střídačce, proto dostávají prostor i nové hráčky. Jak známo, praxe naučí vždy nejvíc,“ konstatovali příbramští trenéři Dušan Pekárek a Pavel Pecka. I přes to, že se hráčkám nepodařilo zvítězit, byly k vidění zápasy vyrovnané a plné bojovnosti. „Nasazení dívek je velkým příslibem do budoucnosti. Věříme, že další části sezóny se již dostaví i zajímavé výsledky,“ dodali oba trenéři.

Sestava:

Jurásková, Votánková – Krejzová, Fišerová, Vaďurová, Lubasová, Vítková, Slavíčková, Podušková, Lakomá L., Lakomá N., Pelikánová, Krumplová

Příbram – Milevsko     6 : 20

Příbram – Liberec      10 : 13

Příbram – Mělník      10 : 12

 

Mladší dorost:

TJ JM Chodov – TJ Spartak Příbram     45 : 20

Sestava:

Viktora – Pekárek O. 6, Hadač 2, Semorád, Šveňha 3, Lirš 1, Dvořák 5, Šulitka 1, Podlešák 1, Wimmer 1

 

Komentáře