Nová příspěvková organizace města – Příbramský aquapark zatím nevznikne

PŘÍBRAM – Původně plánovaný vznik nové příspěvkové organizace města, kterou měl být aquapark, se odkládá. Důvodů, proč byl tento bod stažený z poslední jednání zastupitelstva je několik.

V současné době probíhají na radnici jednání a dalších možných řešeních budoucího postavení bazénu v systému příspěvkových organizací. „Jednou z možností je i ta, že by zůstal součástí Sportovních zařízení města Příbram, v současné době s daňovými poradci řešíme, jak by to v jednotlivých případech vypadalo s DPH,“ vysvětluje důvody stažení bodu z listopadového jednání zastupitelů místostarosta Václav Švenda.

Nezávisle na těchto jednáních ale dál probíhá výběrové řízení na vedení bazénu. „Podle toho, jak dopadnou jednání ohledně zařazení bazénu do organizací města, tak buď vybraný uchazeč bude ředitelem nové příspěvkové organizace města, nebo manažerem aquaparku, který bude dál součástí Sportovních zařízení města Příbram,“ dodává Švenda s tím, že vzhledem k tomu, že samotné stavební práce by měly začít nejdříve koncem příštího roku, je na případné vytvoření nové příspěvkové organizace ještě dost času. Původně se počítalo se vznikem nové organizace k 1. lednu 2018.

Komentáře