„Nevýhoda“ zimního stadionu na Dobříši se nyní hodí profesionálním hokejistům

Zimní stadion Dobříš. Foto: město Dobříš

DOBŘÍŠ – Vedení města ve spolupráci nabídlo profesionálním hokejovým klubům dobříšskou ledovou plochu k tréninkům. Důvodem je, že zimní stadion není krytý a tak se na něj nevztahuje vládní zákaz. Tento týden tak na dobříšský led nastoupí české hokejové špičky.

Vedení některých extraligových a prvoligových hokejových klubů oslovilo v minulém týdnu dobříšskou radnici s žádostí o možnost využití dobříšského zimního stadionu. V nouzovém stavu a za současných zpřísněných hygienických opatření se tak nyní ukázala „nevýhoda“ nekrytého zimního stadionu jako dobříšské plus.

„Hlavním iniciátorem, který zprostředkoval komunikaci mezi vedením hokejových týmů a našeho města nebyl nikdo jiný než Slavomír Lener, šéftrenér svazu ledního hokeje a manažer české hokejové reprezentace, žijící právě v Dobříši,“ uvedl dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka

K tréninku na zimním stadionu v Dobříši jako první nastoupí BK Mladá Boleslav, za ní HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, tým z HC Mountfield Hradec Králové a hokejisté HC Slavie Praha.

„V této zvláštní a neveselé době je to pro naše malé město skvělá věc a moc si vážíme příležitosti, nabídnout špičkovým hokejistům naše sportoviště. Doufám, že hokejisté se u nás budou cítit dobře a tréninky si užijí. My se jim určitě budeme snažit zajistit maximálně kvalitní zázemí,“ dodal Tomáš Vokurka s tím, že dalším možným klubem, který by mohl Dobříš navštívit, jsou Rytíři Kladno, se kterými jednání ještě budou probíhat.

 

Komentáře