Na sídlišti chybí parkovací místa, podle Buršíka vše ale nevyřeší jen legalizování stání na zelených plochách

PŘÍBRAM – V březnu začaly práce na přestavbě bývalé jídelny někdejší 8. ZŠ na nový domov seniorů. Součástí stavby je také parkoviště. Parkovacích míst je na celém území města nedostatek a na sídlišti zvlášť a tak se veřejnost zajímá, zda bude moci nové parkoviště využívat.

„Parkoviště u domova seniorů na Žežické ulici bude sloužit primárně pro domov seniorů. Nicméně v tomto roce začneme realizovat rozšíření parkovacích ploch v ulici Gen. Kholla ze současných cca 70 míst na 200, a v příštím roce projde stejnou rekonstrukcí i ulice Jana Drdy,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík.

Podle něj situaci s nedostatkem parkovacích míst nelze do nekonečna řešit rychlým budováním míst na zelených/hnědých plochách, ale je nutné ji řešit i systémově. Nicméně v některých lokalitách naráží město při řešení parkování i na další problémy jako například připomínky policie. „To je například případ ulic Kladenská, Mostecká a Okružní, tam nám jakékoliv větší úpravy nedovolila dopravní policie,“ dodal Buršík.

Videoreportáž z předání staveniště v areálu bývalé 8. ZŠ:

Komentáře