Na Flusárně vznikne záchytné parkoviště, v současné době parkující kamiony budou muset jinam

PŘÍBRAM – Zpevněná plocha Na Flusárně, kde se konala představení cirkusů a dalších podobných atrakcí a jinak sloužila většinou jako odstavné parkoviště pro kamióny, se změní na záchytné parkoviště. 

Před rokem na svém facebookového profilu informoval starosta města o jeho záměru na využití odstavné plochy Na Flusárně. „Chceme, aby se z ní stalo odstavné parkoviště režimu P+R nebo parkoviště zelené zóny.V blízkosti parkoviště chceme vybudovat autobusovou zastávku, kudy by projížděly autobusy integrované dopravy. Lidé, kteří cestují z Příbrami dále do Prahy, by mohli parkovat právě zde a nezabírat volná parkovací místa ve staré části města nebo v okolí II. Polikliniky či na Drkolnově,“  uvedl v létě 2019 příbramský starosta Jan Konvalinka. 

Rok uplynul a celkem moc se v tom nedělo, až dnes přišla tisková zpráva, že město v rámci řešení parkovací politiky mimo jiné připravuje záchytné parkoviště, které vznikne na Flusárně.

Připravované záchytné parkoviště na Flusárně má za úkol uvolnit v centru města parkovací místa. Parkoviště bude sloužit především těm, kteří své vozy odstaví ve městě a dále za prací pokračují autobusy. Již nyní je vyjednáno, že přímo u parkoviště vznikne autobusová zastávka Pražské integrované dopravy.

„V současné době probíhá tvorba projektové dokumentace na záchytné parkoviště, kde by mělo vzniknout přibližně sto parkovacích míst a nezapomene se ani na výsadbu zeleně,“ uvedl k projektu starosta Jan Konvalinka.

Zpevněnou plochu na Flusárně nyní mimo jiné využívají řidiči kamionové dopravy. Tento stav je možný udržet do okamžiku, než začnou práce na výstavbě nového záchytného parkoviště.

„V nedávné době se na nás obrátil jeden z řidičů kamionů s tím, že nesouhlasí s výstavbou záchytného parkoviště, a že by tento prostor měl být určen právě jim. Parkování kamionů zde bude umožněno pouze do doby výstavby záchytného parkoviště. Ve městě je k dispozici soukromé parkoviště kamionů, v lokalitě Za Balonkou, kde parkovné vyjde na 100 korun za den nebo 1000 korun za měsíc. Není v silách a ani povinností města, zřídit na Flusárně parkoviště pro kamiony na úkor samotných občanů,“ dodal k parkování kamionů Jan Konvalinka.

V minulosti se parkování kamiónů Na Flusarně probíralo i na jednání zastupitelů a my jsme se tomu věnovali v této reportáži:

 

 

 

Komentáře