MKC zřídilo webové stránky pro organizátory a pořadatele kulturních akcí v Příbrami

PŘÍBRAM – Městské kulturní centrum dokončilo v minulých dnech realizaci webové stránky, která je určena primárně organizátorům a pořadatelům kulturních akcí na území města Příbram. Mimo jiné má také sloužit aby se nesetkávali významné akce v jeden den.

„Pracovali jme na vzniku webových stránek zhruba půl roku. Primárně mají sloužit hlavně ke koordinaci termínů kulturních a dalších akcí. Registrace se postupně zaplňují, zatím se zaregistrovalo zhruba 15 organizátorů a vloženo bylo na 180 akcí „ uvedl k webovým stránkám Vlastimil Ševr, vedoucí MKC. 

Webový kalendář akcí vznikl a je k dispozici jako platforma a místo, kde se budou vkládat, eventuálně řešit termíny a střety chystaných kulturních, sportovních a společenských akcí konaných na území města Příbram. Každý organizátor může zažádat o možnost vkládat akce do kalendáře. Administrátor z Městského kulturního centra v Příbrami následně registraci schválí a určí, jakou roli  organizátor dostane.

Co se stane, když se v jeden den koná více akcí?

V případě, že vložíte svoji akci a zjistíte, že ve stejný den se koná tematicky podobná akce, můžete kontaktovat organizátora, se kterým došlo ke střetu a domluvit se na přeložení či jiném řešení. Pokud domluva neproběhne, je možno kontaktovat administrátora a probrat další možnosti.

Kalendář nefunguje jako „rozhodčí“. Není pravidlo, že kdo dřív vloží, ten má právo akci dělat. Kalendář je spíše poradní orgán a koordinátor pro řešení problémů budoucích.

Nevíte si s něčím rady?

Pokud pořádáte akci poprvé a nevíte si s něčím rady, nebo se v kalendáři nedokážete orientovat, tak neváhejte napsat na mkcpribram@pribram.eu

Do interního kalendáře akcí pro pořadatele mají přístup i další organizace a lidé – PČR, Městská policie Příbram, Hasičský záchranná sbor Příbram, Záchranná zdravotnická služba Příbram a vybraní pracovníci Městského úřadu Příbram. Přístup těchto složek a lidí je pro lepší přenos informací ohledně pořádaných akcí a jejich součinnost při realizaci.

 Registrace možná zde, pro více informací můžete napsat na mkcpribram@pribram.eu.

Komentáře