Městská policie má nyní prodlouženou pracovní dobu

Strážníci městské policie Příbram. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Strážníci městské policie v těchto dnech v ulicích města dohlíží na dodržování nařízení vlády v době nouzového stavu. Spolupracují s Policií ČR a Priority se dle potřeby přesunuly trochu jiným směrem. Z tohoto důvodu byly o víkendech posíleny jednotlivé směny a prodloužena pracovní doba.

„K běžným výjezdům přibyla v této době řada oznámení o pohybu osob bez roušek nebo shlukování se více osob na jednom místě. Při kontrole veřejného pořádku se zaměřujeme mimo jiné na kontrolu provozoven, zda jsou dodržována nařízení Vlády ČR, kontrolu prázdných objektů a činnost strážníků okrskářů je zaměřena nyní nejvíce na práci s osobami bez přístřeší,“ říká velitelka městské policie Jaroslava Vodičková.

Příbramská městská policie v době trvání nouzového stavu zdokumentovala a k projednání předala více než dvacítku přestupků příslušným orgánům a další projednala na místě domluvou. „Strážníci mají nelehkou práci, kterou odvádějí velmi zodpovědně. Je pravdou, že některé činnosti, jako například kontrola parkování je nyní utlumena, ale jsou situace, které se nemohou nechat bez povšimnutí. Jde například o parkování na nástupních plochách pro požární techniku, které nemůžeme za žádných okolností tolerovat,“ řekl starosta města Jan Konvalinka.

Komentáře