Město vybuduje na Novák nový vjezd

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Od letošního roku se může parkovat v areálu koupaliště Nový rybník pod hřištěm minigolfu, ale každý, kdo do areálu vjížděl a především vyjížděl výjezdem právě u minigolfu, tak ví, jak obtížné to je. To by se ale mělo změnit.

Radnice připravila pro řidiče nový vjezd. Vzniknout má mezi areálem Drupolu a minigolfem. „To parkoviště pod minigolfem je využívané a ten výjezd ven je obecně problém. My si uvědomujeme, že ten výjezd je hodně nebezpečný a dopravní policie nám odmítla to parkoviště uznat jako veřejné, pokud něco s tím vjezdem neuděláme,“ vysvětlil příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Nový vjezd do areálu koupaliště bude opět z výpadovky na Milín, ale tím, že ho město nechá vybudovat před areálem minigolfu, tak se bude z koupaliště vyjíždět už skoro na rovině a nikoli do kopce jako nyní. Řidiči tak budou mít především lepší přehled. „Vzhledem k tomu, že to parkoviště je často plné, uvažujeme o nějakém minimálním poplatku za parkování, protože ten areál musí mít i nějaké příjmy a nejenom výdaje,“ dodal příbramský starosta s tím, že nový vjezd by měl být hotový příští rok.

Komentáře