Město v současné době „ladí“ novou parkovací zónu v Příbrami II

Ulice Na Leštině v Příbrami II.

PŘÍBRAM – Zhruba v polovině listopadu byla v části Příbrami II. spuštěna nová parkovací zóna. Označována je jako „fialová“ a podle vedení města je zavedení celé zóny rozdělené na etapy. V současné době radnice sleduje a analyzuje změny, které zavedení placeného parkoviště v této časti města vyvolalo.

„My jsme ten projekt v Příbrami II. rozdělili na etapy. První etapou bylo osazení parkovacího automatu a parkovací režim pro parkoviště u Spartaku. To se povedlo a osvědčilo, protože to parkoviště je nyní poloprázdné a část aut se přesunula do okolních ulic a část na parkoviště na Flusárnu,“ hodnotí změnu místostarosta Vladimír Karpíšek. Podle jeho slov město nyní vyhodnocuje změny, které v dané lokalitě zavedení placeného parkování na parkovišti u Spartaku vyvolalo. Pak se bude postupovat dál.

Podle Karpíška z jednání z Policií ČR vyplynulo, že dalším krokem bude zjednosměrnění části ulic v druhé městské části. „Nechali jsme vypracovat proto projekt a jdeme co nejblíže k tomu parkovišti, protože zhruba v perimetru 300 metrů od něj je ten problém největší a nyní čekáme na stanovisko policie,“ dodal Karpíšek. Týkat by se to mělo Alšova náměstí, ulice Na Leštině, Bytízská či Partyzánská.  „Tam je nejvíce aut a to jak místních, tak z nedaleké průmyslovky nebo gymnázia,“ říká místostarosta.

Radnice tak chce celé opatření týkající se parkování přizpůsobit na konkrétní požadavky a potřeby místních obyvatel. „V důsledku těchto zjištění pak můžeme s tou zónou flexibilně hýbat a například ji zmenšit, nebo zavést třeba první dvě hodiny parkování zdarma a podobně,“ přiblížil možné další kroky Karpíšek.

Komentáře