Macík zvládl opravu v poušti

SAUDSKÁ ARÁBIE – Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Davidem Švandou dojeli v 5. etapě Dakaru na 9. místě a v celkovém pořadí jsou na výborné 3. pozici. V rámci druhé etapy posádka týmu Big Shock! Racing po skoku přes dunu musela zastavit a opravit ohnutou spojovačku.

Macíkův kamion Karel od začátku převzal vedení a značnou část etapy za sebou nechával ruské i běloruské závodníky. Pátá etapa čítající 456 závodních kilometrů zavedla dakarskou karavanu do bivaku v Al Qaisumah, který nebyl v původním plánu. Ve druhé části etapy ale Karel na jedné z dun poskočil výrazněji, než je zvyklý. „V posledních 100 kilometrech dun se celkem dařilo, ale při jednom skůčku přes dunku jsme ohnuli spojovačku, takže kola šla do véčka. Museli jsme zastavit, opravovat a strávili jsme tam, tipujeme, půl hodiny. Jakmile bylo hotovo, letěli jsme zase až do cíle,“ popisuje vývoj etapy trati Martin Macík.   

S ohnutou spojovačkou se v Dakaru ovšem musí počítat. Dosavadní vyrovnané výsledky posádky Martina Macíka jsou ale ovlivněny také perfektním stavem jeho vozu, který pro něj v sedlčanských dílnách vyvinul a postavil jeho otec a šéf týmu Martin Macík starší s partou týmových mechaniků. Kamion Karel měl svou premiéru na Dakaru 2020.           

Komentáře