Macík se Šoltysem úspěšně absolvovali dakarskou rozcvičku

DŽIDDA– Bivak v Džiddě s blížícím se sobotním startem Rallye Dakar ožívá. Piloti kamionů Martinové Macík a Šoltys z týmu Big Shock! Racing ve středu úspěšně absolvovali shakedown, předstartovní testy, během kterých prověřili formu svých speciálů. S výsledkem prvních jízd v saudskoarabském terénu jsou nadmíru spokojení. Kamiony jsou nachystány na páteční technické přejímky a mechanici se pouštějí do přípravy asistenčních vozů. Závodníci už se také stihli přivítat se soupeři a dolepit jména svých dcer na závodní helmy.   

Středeční dopoledne tým strávil na shakedownu. Jde o test, při kterém závodníci v rámci přípravy mohou využít prostor označený organizátory, projet se v místním terénu v ostřejším tempu a prověřit kondici závodních strojů a naladění posádek těsně před startem Dakaru. Tentokrát měly závodníci k dispozici trať loňského prologu. Martin Macík v doprovodu navigátora Františka Tomáška a mechanika Davida Švandy prohnal svůj kamion po kamenitém okruhu a s výsledkem byl více než spokojený. „Dali jsme dva okruhy po kamenité trati. Hned po prvním kolečku jsme se cítili velmi dobře. Na autě vše sedělo, vše fungovalo. Jen Ferry ještě nedostal elektronický roadbook, takže si zatím navigaci nemohl vyzkoušet,“ říká Martin Macík. Předstartovní test přivítal i Martin Šoltys, řidič druhého kamionu týmu. „S novým autem jsme před startem nestihli najezdit moc, ale první pocity jsou zatím výborné, auto je nové, všechno funguje, jak má. Je radost svézt se s tak vyladěným kamionem,“ konstatuje Martin Šoltys, ke kterému do kabiny na shakedownu naskočili navigátor Roman Krejčí a mechanik Jakub Jiřinec.        

Dakarský bivak týmu Big Shock! Racing se od loňska pořádně rozrostl. Parkuje v něm 5 závodních kamionů sestrojených v Sedlčanech. Najdete tu Karla, osvědčený speciál, v němž se na trať vydá Martin Macík se svou posádkou, i nejnovějšího Arnošta, kterého bude řídit Martin Šoltys. Tým ale bivak sdílí také se spřátelenými týmy Italtrans Racing a Project 2030, pro které Macíkovi letos ve svém sedlčanském vývojovém centru MM Technology sestrojili závodní kamiony a na Dakaru jim zajišťují technický servis. A do společného zázemí se přidal i Maurik van den Heuvel, který má svůj kamion postavený také na podvozku ze Sedlčan.          

V pátek na tým Big Shock! Racing čekají technické přejímky. A už v sobotu se Martin Macík a Martin Šoltys se svými posádkami vydají na trať úvodního prologu Rallye Dakar, vedoucího z Džiddy do města Haʼil.       

Komentáře