Macík odhalí nezveřejněné záběry z Dakaru a přivítá Karla

Foto: Big Shock Team Racing

SEDLČANY – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík se svou posádkou vybojoval na letošním Dakaru tři cenná etapová vítězství a skvělé čtvrté místo v celkovém hodnocení. Během cesty za úspěchem ale museli čeští závodníci projít řadou extrémních situací, které na ně nejnáročnější maratonský závod světa připravil. O ty se 14. února podělí s fanoušky v online přenosu.

Macík se svým týmem fanouškům ukáže poprvé a naposled nesestříhané záběry z nejkritičtějších úseků trati, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině kamionu. „Pokaždé, když se fanoušků ptáme, co je nejvíc zajímá, říkají, že chtějí vidět kompletní onboardy. Chtějí si prohlédnout trať z kabiny tak, jak ji během Dakaru vidíme my. Proto jsme se rozhodli zkrátit čekání na červencové živé besedy v kinech CineStar a uspořádat online akci Prolog, kde onboardy zveřejníme a společně s Ferrym a Davidem i okomentujeme. Projeli jsme si už kompletní videa z náročných úseků trati a uznávám, že občas je to slušný thriller,“ říká Martin Macík.

Online přenos pod názvem Prolog posedlí Dakarem fanouškům zprostředkuje také počátek stavby nového závodního kamionu a odhalí, jak se bude jmenovat. Předprodej vstupenek do přenosu byl zahájen v síti Ticketstream. Posádka bude vysílat ze sedlčanské garáže Martina Macíka, kde už bude zaparkovaný i kamion Karel, který se tento týden vrací z Džiddy. 

Martin Macík musel kvůli bezpečnostním opatřením spojeným s koronavirem přesunout plánované živé akce Posedlí Dakarem na červencové termíny. Aby fanouškům zkrátil čekání na letní talk show, rozhodl se v mezičase uspořádat online přenos Prolog Posedlí Dakarem, ve kterém na jejich četná přání zveřejní oblíbené onboardy, záběry z kamer instalovaných přímo v závodním kamionu. Diváci tak dostanou jedinečnou možnost znovu spolu s posádkou projet a prožít nejdramatičtější úseky Dakaru. Na vlastní oči se přesvědčí, co se děje v kabině, když závodníci zabloudí, začne praskat přední sklo nebo povolí spojovačka. „Fanoušci se nemusí bát, máme tolik historek, že jsme si je rozdělili do online i živých akcí, a stejně nestihneme odvyprávět všechno. Ale online Prolog bude založený hlavně na onboardech, pro ně jinde není dost prostoru. Online přenos nám také umožní přímo v naší garáži ukázat první kroky stavby nového kamionu. A dokonce už prozradíme, jak se bude další Karlův brácha jmenovat. Pro náhodně vybrané diváky přenosu máme dárky. Dostanou od nás jízdu v závodním kamionu, v bugině nebo suvenýry z Dakaru, třeba Františkovu kombinézu, ještě nepranou. A to je velká vzácnost,“ slibuje Martin Macík. 

Tento týden se do sedlčanské garáže vrací také poslední z aktérů letošního dakarského úspěchu, závodní kamion Karel, i se všemi doprovodnými vozy. Auta absolvovala plavbu z Džiddy do Marseille na speciální lodi vypravené pořadateli závodu. Až na menší detaily, jakými jsou vypuštěná pneumatika, zlomený klíček nebo otevřené okýnko, kterým během plavby zateklo, se zdá, že je týmová karavana po plavbě v pořádku. „Máme radost, že zas máme auta v pořádku u sebe. Vyzvedli jsme je v přístavu v Marseille a zamířili s nimi na nedalekou farmu, kde jsme měli u kamarádů schovaný podval. Karla jsme ne něj naložili a domů se veze. Po celém Dakaru na to má nárok,“ hlásil palubní mechanik David Švanda. Po návratu závodní speciál dostane potřebnou péči a projde novými konstrukčními úpravami, aby byl na Dakaru 2022 ještě rychlejší.

Komentáře