Letošní Tříkrálová sbírka půjde na nový vůz pro charitu

PŘÍBRAM – Včera odpoledne prošli centrem Příbrami tradičně tři králové na velbloudech. Společně s nimi byla zahájená i Tříkrálová charitativní sbírka. Její výtěžek bude letos určený na nový automobil pro příbramskou charitu.

Tří východní mudrci Kašpar, Melichar a Baltazar tradičně vyjeli na svých velbloudech v 16 hodin ze dvora radnice a za doprovodu zpěvu koled a několika desítek lidí zamířili přes Jiráskovy sady a Pražskou ulici na náměstí TGM. Tam se poklonili malému Ježíškovi a předali mu zlato, kadidlo a myrhu. Po skončení ceremoniálu obdarovali tři králové děti i dospělé ovocem.

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky poputuje na nákup nového vozu pro přepravu klientů denního stacionáře Farní charity Příbram. „Tento automobil budeme využívat jak pro přepravu našich klientů k nám nebo k lékaři, ale i naopak pro cesty za nimi do jejich domovů. Přispět do sbírky lidé mohou až do 9. ledna,“ připomněl ředitel charity Jiří Kala. Loni se podařilo vybrat kolem šedesáti tisíc. Tyto peníze charitě pomohly s vybudováním nového stacionáře v Jiráskových sadech.

I přes letošní nižší návštěvnost způsobenou především mrazivým počasím, se náměstí zaplnilo několika desítkami lidí a rodičů s dětmi. Ty nejvíce lákaly tři velbloudice Gulčitaj, Šejla a Jasmína z Cirkusu Kopecký, na který tři králové přijeli. Tradiční průvod si také nenechala ujít příbramská rodačka a Miss ČR 2003 Lucie Váchová – Křížková, která se přijela na průvod podívat se synem. „Syn chtěl vidět tři krále a velbloudy, protože si o tom teď hodně povídají ve školce,“ sdělila Lucie Křížková, která také hned na náměstí TGM přispěla malým koledníkům do sbírky.

Komentáře