Letošní Příbramská neckyáda bude „kouzelná“ a posádky se už mohou hlásit

Každoročně se na Nováku koná i Příbramská neckyáda

PŘÍBRAM – Desátý ročník Příbramské neckyády se brzy uskuteční na Novém rybníku díky spolupráci mezi divadelním spolkem Půlnoc a Sportovními zařízeními města Příbram. Tento netradiční plavební závod se koná v sobotu 15. července a slibuje opět přinést do vodní plochy neobvyklé plavidla i jejich ještě neobvyklejší posádky.

Akce se letos uskuteční v rámci celodenního programu nazvaného „Kouzelnický Novák 2023“, takže se můžete těšit na kouzelnickou atmosféru. Jednou z novinek letošního ročníku jsou přihlášky pro posádky a symbolické startovné. Přihlášky lze zaslat předem elektronicky (za 50 Kč za posádku, platba na místě) nebo je podat přímo na místě (za 100 Kč za posádku).

Téma letošního závodu je začleněno do letní koncepce Nového rybníku „Kouzelnický Novák“, a proto jsou vítány kostýmy a plavidla v kouzelnickém a čarodějnickém stylu. První tři posádky budou odměněny hodnotnými cenami. Přihlášky je možné zaslat na adresu: radek.ctibor@seznam.cz a ke stažení jsou k dispozici na následujícím odkazu ZDE.

Soutěžit se bude ve třech disciplínách: rychlostním závodě, volné disciplíně a vodní bitvě. Porota také hodnotit bude originalitu plavidel a kostýmů posádek. Příbramská neckyáda společně s Kouzelnickým Novákem se uskuteční v sobotu 15. července od 14 hodin na Novém rybníku.

Kromě toho mohou návštěvníci Areálu Nový rybník očekávat řadu dalších zajímavých aktivit. Magické bojovky, oblíbený středeční  minidisco a další menší akce budou připraveny po celé léto. Nabídka SeZaM bistra, nové hry na I-hřišti, fotokoutky a celoareálová kešková hra také přilákají zájemce. Ti si mohou keškovou hru zakoupit na vrátnici areálu u Adventure golfu.

Komentáře