Letošní Den divadla byl ve znamení německého dramatu a loučení s Tomášem Bílkem

PŘÍBRAM – Letošní Den divadla Gymnázia pod Svatou Horou nabídl divákům jako téma německé drama a literaturu. Konal se opět dvakrát. Koncem června a pak na podzim. Poprvé se studenti svatohorského gymnázia představili veřejnosti a po druhé pak svým vrstevníkům z příbramských škol.

K vidění tak byly studentské adaptace například Remaqueova Na západní frontě klid, německé pověst Krysař či pohádky bratří Grimmů Brémští muzikanti a dalších známých německých děl. Vrcholem letošního Dne divadla pak bylo krátká hra o Enšpíglovi v němčině.

Červnové přestavení bylo tak trochu netradičně v sobotu večer místo tradičního všedního dne, jak tomu bylo v minulých letech. „Původně se mělo poslední červnový týden začít s rekonstrukcí hlediště velké scény, proto jsme letos Den divadla pořádali výjimečně v sobotu, nicméně když už bylo vše domluvené, tak jsme se dověděli, že výměna sedadel se odkládá na příští rok,“ vysvětlil učitel Tomáš Bílek a dodal, že přestože byl víkendový večer, tak studenti ukázali to nejlepší, co v nich bylo. Pro samotného Tomáše Bílka to byl poslední Den divadla, neboť od září nastoupil jako učitel na základní škole v Milíně. Jeho studenti se s ním však nezapomněli přímo na scéně dojemně rozloučit.

Tak jako v deseti ročnících předtím si jednotlivé třídy si vždy vylosovaly jak téma, tak i formu, kterou dané dílo zpracují. K vidění tak byla jak klasická činohra, tak i balet, muzikál, pantomima a další divadelní formy. Před prázdninami jejich výkon přišlo shlédnout zhruba 350 diváků složených především z rodičů, prarodičů a kamarádů a na podzim pak zhruba stejný počet dětí z příbramských škol. „Návštěvnost byla neobyčejná, my jsme ani tolik lidí v sobotu večer neočekávali. Dokonce i žáci přišli v hojném počtu, což bylo vidět i na hlasování a hlasovací lístky se nám pomalu nevešly do hlasovacího zařízení,“ konstatoval spokojeně ředitel svatohorského gymnázia Pavel Karnet.

PR

Komentáře