Letní tábor příbramských rybářů je v plném proudu

ORLÍK – Od 4. do 18. srpna se koná tradiční rybářský tábor na Orlíku, v zátoce Loužek pořádaný MO Příbram. Děti na místě táboří už 23. sezónu. Celý tábor má pod taktovkou vedoucí mládeže Petr Doležal spolu se svým osvědčeným týmem vedoucích, praktikantů a kuchařek.

Tábor je umístěný na břehu přehrady Orlík, v tradičním a nostalgickém stanovém městečku klasických stanů s podsadou, polní kuchyní, velkým ohništěm uprostřed a noční hlídkou. Prostě táborová klasika.

   

K vodě to mají táborníci nějakých 50 metrů, no co více si přát. I počasí se po několika týdnech horka v pátek ochladilo a teploměr dosahuje pro nás, rybáře, příjemných teplot. Díky tomu, že je na Orlíku povolen lov nonstop, mohou hlavně ti starší účastníci využít celonočního lovu. A daří se jim, už mají tři sumce a několik candátů.

Kromě vedoucího je v táboře i několik praktikantů, kteří mají tábor rozdělený na oddíly a jsou pojmenováni Splašení lososi, Zobáci, Pohodáři, Moodyni.

Během dne mají rozděleny služby v táboře, loupání brambor pro kuchyni, příprava dřeva na ohřev vody či táborák, který si zatím kvůli vyhlášenému nebezpečí požárů neužili.

                    

V táboře je postaráno o denní program. Díky vedoucímu, který je kromě zapáleného rybáře i zapálený jachtař, mají děti k dispozici několik kánoí, jachtu, velkou a malou pramici s motorem. Když je opravdu horko vyjíždějí na vodu za příjemným ochlazením. A čeká je ještě třeba výlet v lodích po vodě směrem k rozhledně Milada, která se nachází nedaleko. 

 

Komentáře