Kontejnery u MŠ nechalo město přesunout, teď už to bude jen o lidech

Přesunutí kontejnerů zlepší i pohyb po přilehlém chodníku.

PŘÍBRAM – Ještě před koncem roku nechalo vedení města přestěhovat kontejnery od plotu u MŠ v Jungmannově ulici. Samotným přesunutím „hnízda“ tříděného odpadu, ale problémy s odpadem nekončí, bude totiž záležet na ohleduplnosti lidí, kteří sem odpad nosí.

Vedení MŠ problém s poletujícími odpadky trápil dlouhodobě. Stačilo trochu větru a jeden nezavřený pytel s plastovým odpadem a rázem byla zahrada školky plná igelitových pytlíků a obalů. Důvodem byla jednak nedostatečná kapacita tohoto hnízda tříděného odpadu, ale také neohleduplnost těch, kteří sem tříděný odpad nosí a často ho nechali povalovat kolem jednotlivých kontejnerů.

Radnice proto nechala většinu kontejnerů přesunout na druhou stranu od plotu pozemku mateřské školy. Na původním místě zůstal pouze kontejner na použité oblečení. To ovšem jako opatření stačit nebude, pokud lidé budou stejně nepořádní, jako byli v této lokalitě doposud. Navíc pracovníci technických služeb sice jednotlivé nádoby na tříděný odpad přesunuli, ale na původním místě, tedy pruhu zeleně u plotu školky, stále zůstávají na zemi střepy, které připomínají původní umístění obou nádob na sklo a další nepořádek. Ovšem toto „nedokončené“ řešení je bohužel pro technické služby města už řadu let typické a očividně na tomto způsobu práce tato organizace nehodlá nic měnit… No třeba na douklizení dojde v rámci jarního úklidu města.

Komentáře