Klasické brusle nahradí od zítřka na zimním stadionu kolečkové

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – S hokejovým šílenstvím, které panovalo na začátku měsíce, skočila sezóna a ledy v obou halách byly rozpuštěny. Nicméně milovníci bruslení nemusí truchlit, protože v malé hale od zítřka začíná inline bruslení.

Mobilní plastový sportovní povrch určený pro vnitřní použití lze využít pro inline bruslení, inline hokej, hokejbal či florbal „Zkontrolujte brusle, jestli je nemáte, tak si je rozhodně pořiďte a od 18 do 20 hodin to společně rozjedeme,“ zve ředitel Sportovních zařízení Jan Slaba. Kromě klasického jezdění se pro veřejnost připravují Inline Disco večery. Prozatím jsou naplánovány čtyři pátky, které se od 19 do 22 hodin ponesou v rytmu disko tanců na bruslích. „Na žádné diskotéce nesmí chybět DJ, muzika, světla a také disko koule. To vše pro vás samozřejmě chystáme i my,“ prozradil Slaba a přidal informaci, že nebudou chybět ani míchané drinky. Pokud bude o tuto akci zájem, budou vypsány další termíny.

Pro bezproblémové fungování a údržby plastové plochy je potřeba dodržovat zákazu vstupu na plochu v bruslích s brzdou. Jediné povolené brusle tak budou brusle bez brzdy. Dále platí zákaz vnášení nápojů a ostrých předmětů na plochu, provádění piruet a jiných nečekaných rychlých pohybů, a náhlé změny směru jízdy. Návštěvník je povinen chovat se slušně a brát ohledy na ostatní bruslící. Děti musí mít povinně chrániče a helmu.

Sportovní povrch bude v provozu v malé hale zimního stadionu vždy po ukončení provozu ledové plochy, což bývá zhruba na konci března. Po rozpuštění ledu bude plocha položena na místo a v provozu bude až do zahájení sezóny ledů, která začíná cca v půli července.

Komentáře