Kino promítá od 11. května, divadlo začne o dva dny později

První hrou po znovuotevření divadla bude inscenace Splašené nůžky. Foto: Divadlo A. Dvořáka

PŘÍBRAM – S uvolňováním bezpečnostních opatření se pomalu vrací život i do zavřených kulturních stánků. Příbramské kino i divadlo tak první diváky uvítá příští týden.

Kino začne promítat hned v pondělí 11. května. A rovnou dvakrát v 16 a 19 hod.  A začíná dokumentárním filmem V síti o sexuálních predátorech na internetu. Zatím se počítá s promítáním každý den. Od pátku by se měly přidat i odpolední filmy pro děti. „Distributoři zatím zjišťují kolik kin za současných podmínek otevře. My čekáme na jejich rozhodnutí. Důležité je, aby nám dávali premiérové filmy. Bez nich provoz kina nemá význam,“ říká vedoucí Martin Machata. V kině budou k dispozici jen určitá sedadla tak, aby se splnily podmínky vlády. Diváci budou muset být v rouškách a zatím bez občerstvení.

Divadlo začne opět hrát 13. května. Ovšem jen na malé scéně, protože hlediště velké scény prochází výměnou sedadel. „Začneme rovnou jednou z nejoblíbenějších inscenací a hrou Splašené nůžky. Tato hra bývá vyprodána i s plnou kapacitou, takže aby se dostalo na víc diváků nůžky se budou opakovat ještě 21. a 28. května,“ říká zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová. Ovšem i na malé scéně bude počet diváků omezený. „Povoleno je sto lidí, aby se mohla dodržet nařízení vlády musí se kapacita malé scény snížit na padesát. Zrovna tak jako v kině, ani v divadle nebude žádné občerstvení, a na rozdíl od herců, diváci budou muset mít roušky,“ dodává Čiperová s tím, že kino i malá scéna budou po přestavení vždy vydezinfikovány.

Vstupenky budou v prodeji už od 5. května. Koupit si je můžete online, v divadelní pokladně i na všech prodejních místech! Obchodní oddělení bude zavřeno.

Komentáře