Junior klub se zatím ani nepřiblížil podmínkám, které chtělo město po případných nájemcích

Příbramský Junior klub.

PŘÍBRAM – Příbramský Junior klub je po čtyřleté rekonstrukci v provozu dva roky. Na jeho chodu se podílí dvě městské organizace, Sportovní zařízení města Příbram (SZM) a městské kulturní centrum. Nicméně ani za dva roky se městu nepodařilo dosáhnout požadavků, které mělo na případné soukromé nájemce v době, kdy se ještě uvažovalo o tom, že klub bude opět provozovat soukromý subjekt.

Původně po případných nájemcích město požadovalo nájem okolo 48 tisíc měsíčně a minimálně tři akce do týdne. Zároveň měl být program klubu zaměřený nejen na dospělé a hudbu, ale také na rodiny s dětmi, školy a podobně. Není divu, že se nájemci za těchto podmínek městu příliš nehrnuli. Nicméně zatím se těmto požadavkům provoz Junior klubu ani zdaleka nepřiblížil. Městské kulturní centrum pořádá v klubu tři až pět akcí do měsíce nikoli do týdne. Navíc přes letošní léto klub nebyl v provozu vůbec.

„Junior klub nebyl v době letním prázdnin v provozu na velké akce. Městské kulturní centrum, které má program zařízení na starost, řešilo řadu dalších akcí – Prokopskou pouť, Letní kino, bohatý program v Lesním divadle Skalka, Příbramské kulturní léto a další akce. Junior klub byl využíván na menší soukromé eventy a akce,“ uvedl Vlasta Ševr, vedoucí městského kulturního centra na dotaz, proč se v létě v klubu žádná akce nekonala a dodal: „V letních měsících je navíc pro provozovatele klubů tzv. „okurková“ sezona, neboť obyvatelé města jsou povětšinou mimo město a provoz klubu není ekonomicky rentabilní.“

Nicméně se proslýchá, že spolupráce mezi kulturním centrem a SZM v Junior klubu v poslední době skřípe a dochází k neshodám. Na listopad je v klubu na první listopadový pátek plánovaný koncert milínské Gentiany, nědeli 6. listopadu odpoledne dětské minidisco, v pátek 18. listopadu koncert Luboše Pospíšila, následující den pak adventní dílny od 15 hodin a na pátek 25. listopadu je připravená Oldies diskotéka Luďka Míky.  

Komentáře