Jiří Novotný: Vodu vnímáme jako jednu z nejdůležitějších surovin a proto musí být opět vrácena do rukou města

PŘÍBRAM – V říjnu půjdeme po čtyřech letech opět volit vedení města. Oslovili jsme proto s několika otázkami lídry všech deseti stran a hnutí, které se budou ucházet o přízeň voličů v Příbrami.

Tentokrát odpovídá lídr Svobody a přímé demokracie Jiří Novotný

Povedete kandidátku SPD v Příbrami, pojďte se krátce představit?

Jmenuji se Jiří Novotný, narozen v roce 1976 a od roku 2001 bydlím trvale v Příbrami. Jsem ženatý, vychovávám 3 děti a v současné době jsem zaměstnán jako odborný pracovník ve státní sféře. Mezi mé zájmy patří především sport – plavání, bojové sporty, ale hlavně výchova dětí. Do Hnutí Svoboda a přímá demokracie jsem vstoupil v červenci 2015 a v současné době jsem koordinátorem pro oblast Příbramska. Pokud nám obyvatelé města Příbrami dají důvěru, rádi bychom pro naše město pracovali na jeho rozvoji a blahu našich spoluobčanů.

Asi největší akcí současného vedení města je rekonstrukce koupaliště Nový rybník, jak se na ní díváte a co dál podle vás s tímto areálem?

Na vaši otázku, že největší akcí současného vedení je rekonstrukce Nového rybníku zvaný Novák musím sdělit, že v případě získání hlasů a zvolení našich členů SPD do zastupitelstva budeme jednoznačně PRO dokončení dle návrhu, který je možné vidět na stránkách města. Dokonce jsem osobně mohl mluvit se současným starostou, který mi sdělil, jak rekonstrukce bude probíhat.

Hodně se také diskutuje připravovaná rekonstrukce aquaparku za částku kolem 300 miliónů korun, jak se na to díváte?

Co se týče rekonstrukce Aquaparku, tak náš názor je taktéž pozitivní, neboť nejen obyvatelé města Příbrami, ale širokého okolí by rekonstrukci uvítali, protože současný stav je již kritický a neradi bychom se dočkali, že dojde k nucenému uzavření z důvodu jakékoliv havárie. Na toto téma jsem taktéž osobně mluvil s více než 300 obyvateli města, kteří by rekonstrukci jednoznačně uvítali.
Areál Nového rybníku a aquapark vidíme jako jedno z krásných míst, kde si nejen obyvatelé Příbrami mohou odpočinout, ale mohou si zde i zasportovat. Po dokončené rekonstrukci by se mělo jednat o zónu klidu, odpočinku, sportu i vzdělávání, kam budou chodit rodiny s dětmi, školky, školy, zájmová sdružení, spolky apod.

Co vy osobně byste chtěl nejvíce v našem městě zlepšit či udělat, pokud byste se dostal do zastupitelstva?

Na vaši poslední otázku, co bychom chtěli ve městě zlepšit, pokud bychom se dostali do zastupitelstva, Vám odpovídám podle našeho programu: V rámci bezpečnosti, více strážníků a asistentů městské policie v ulicích. Dále jsme proti otevírání a sanaci uranových hald, nabízíme místní referendum, o zásadních otázkách města Příbram budou rozhodovat vždy občané (například aquapark) Intenzivnější spolupráce se školami a školkami, podpora místních spolků. Lidem s podporou v dlouhodobé nezaměstnanosti povinnost odpracovat x hodin týdně na veřejně prospěšných pracích. Startující byty s regulovaným nájemným na dobu určitou s podmínkou sňatku, trestní bezúhonnosti a pracovní morálkou. Pořádek ve městě posílíme zřízením městské firmy pro udržení pořádku. Dále chceme vybudovat záchytná parkoviště mimo obytnou zónu s BUS zastávkou pro lidi pracující v Praze. Vodu vnímáme jako jednu z nejdůležitějších surovin a proto musí být opět vrácena do rukou města. Chceme také zrušení poplatků pro občany do 6 let a seniory nad 65 let za odpady, tímto podpoříme mladé rodiny a seniory.

 

Komentáře