Hospodaření Sedlčan jde zatím bez větších komplikací

Náměstí TGM v Sedlčanech.

SEDLČANY – Sedlčany už znají výsledky hospodaření města za první čtvrtletí letošního roku. Podle starosty města je zatím vývoj v této oblasti oproti předpokladům příznivý.

Letos stejně jako v minulých letech chtějí Sedlčany hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, to je ovšem v souvislosti s pandemií koronaviru a s tím spojenými vládními omezeními letos o dost těžší. V letošním roce město počítá s příjmy i výdaji ve výši 171 milionů korun. Bylo ale nutné výrazně omezit plánované investice.

Za první čtvrtletí město je ve výnosu daní na necelých 24%. „První kvartál zatím, co se týče dańových příjmů, nevypadá nijak katastroficky. Takže takřka to je ta čtvrtina, nicméně je nutné připomenout, že necelými dvěma procenty se na tom podílí daň z nemovitosti, která se projeví až po květnu a v průběhu druhého pololetí u právnických osob,“ říká sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. Na 25% jsou také příjmy z daně z přidané hodnoty a daň z příjmů právnických osob je podle Hölzela dokonce na 35%. Daň ze závislé činnosti je pak za první čtvrtletí letošního roku v Sedlčanech na 21%. „Tady je vidět, že kvůli covidu se pracovalo méně,“ dodává sedlčanský starosta s tím, že doufá, že trend vydrží i v druhém kvartále.

K 31. březnu tak příjmy Sedlčan dosáhly k 64 80 370 korunám, což je 34% z předpokládaných příjmů pro letošní rok, kde ale figuruje i přebytek z lońského roku a výdaje jsou zatím 38 902 210 korun, což je zhruba 21% z celkové předpokládané částky pro letošní rok.

Komentáře