Důchodce ohrozil životy několika lidí na dálnici D4

PŘÍBRAM – Koncem ledna obvinili příbramští kriminalisté z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti 86letého muže. Ten jel v loňském roce na dálnici D4 v protisměru. Za uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let odnětí svobody.

Policistům se podařilo vozidlo ztotožnit z poskytnutého kamerového záznamu jednoho z projíždějících automobilů. K incidentu došlo už v listopadu loňského roku, kdy odpoledne najel motorista s osobním vozem z kruhového objezdu, který se nachází na silnici I/18 u Skalky, na nájezd vedoucí na dálnici D/4 ve směru na Prahu. Chtěl však jet do obce Dubenec.

„Nejdříve proto vjel do odbočovacího pruhu od Strakonic a následně se zařadil do rychlostního pruhu ke středovým svodidlům. Proti směru jízdy pokračoval přes čtyři kilometry, až do prostor křižovatky „Háje“, kde měl dálnici opustit. Dotyčný ohrozil život a zdraví několika osob, jen souhrou šťastných náhod a včasných reakcí protijedoucích řidičů se nikomu nic nestalo,“ uvedla k celé věci policejní mluvčí Monika Schindlová.

Komentáře