Druhou říjnovou sobotu bojovali příbramští házenkáři na dvou frontách

Starší žáci TJ Spartak Foto: archiv klubu

PŘÍBRAM – O víkendu měli házenkáři TJ Spartak Příbram napilno. Zatím co mladší žáci vyrazili v půl osmé ráno na turnaj do Mělníka, starší žáci vyhlíželi zápas s Mělníkem B, který se hrál od 14 hodin v příbramské sportovní hale.

Příbramští mladší žáci se postupně utkali s celky z Náchoda, Mělníka a Úval. Čekali na ně tedy tři zápasy, ve kterých měli předvést své nově nabité znalosti jak v útočné fázi, tak v systému celoplošné osobní obrany. Bohužel již od začátku bylo zřejmé, kdo na trénincích dává pozor a kdo ne. Na některých hráčích byl vidět velký posun zejména v obranné činnosti, jiní zkoušeli nové poznatky z práce křídel. Co bylo ovšem ve všech zápasech patrné, byla změna v útočném pojetí proti osobní obraně. „Na začátku soutěže jsme vypadali jako ti, kteří čekají, že za nimi snad přijede branka na kolečkách. Na tomto turnaji jsme byli aktivní svým pohybem a uvolňováním bez míče a tím jsme obrany všech soupeřů přehrávali,“ zhodnotil výkony svých svěřenců trenér Pavel Pecka.

To se ovšem nedalo říci o obraně. Někteří hráči plnili sice své úkoly důsledně, ale jiní spíš připomínali statisty a tím útočícím soupeřům dávali veliký prostor k zakončení. „U některých hráčů bylo vidět, že jsou v tomto sportu nováčky. Nestíhali zachytávat pohyb svého protihráče a místy působili dost zmateně, když i hledali, koho mají vlastně hlídat. Zkušenější se jim ale naneštěstí snažili v bránění pomoci, to se ale v tomto obraném systému nevyplácí,“ připojil trenér.

Mladší žáci TJ Spartak Příbram

Sestava – mladší žáci: Votánková, Vaďurová, Macháček J. – Pekárek B., Wimmer A., Žingor, Fišerová, Lubasová T., Krejčík, Bartoň

Starší žáci Spartaku Příbram přivítali ve Sportovní hale Aquaparku B-tým Házené Mělník. Do utkání příbramští sice vstoupili aktivně, ale díky chybám v útočné kombinaci, které soupeř trestal rychlými protiútoky, prohrávali domácí záhy o tři branky. Poté sice svou hru zpřesnili, ale ani přes toto zlepšení se jim nepodařilo tříbrankové manko srovnat. Oproti utkání v Úvalech se žáci Spartaku začali prosazovat v útoku na všech postech. Soupeř se opíral v této části utkání především o spolupráci svých spojek.

V druhé polovině prvního poločasu se podařilo příbramským díky spolupráci Šípa a Němejce bránit útoky soupeře a díky tvořivé hře Pekárka v útoku začali ztrátu dotahovat. Bohužel stíhací jízdu domácích utnula sada vyloučení, kvůli kterým první poločas skončil vítězstvím hostů opět o tři branky.

Do druhého poločasu vstoupili Příbramáci s agresívní obranou, která vedla ke snížení náskoku soupeře na jediný gól. „Tento aktivní obranný systém bohužel nezvládl Fedoruc, který svým zbytečným vyloučením opět posadil hosty do sedla a ti opět domácím odskočili, tentokrát dokonce na rozdíl sedmi branek,“ popisuje vývoj zápasu příbramský trenér Josef Holeček. Po této části hry se příbramští opět pokusili o srovnání skóre. Zde se mohli opírat zejména o zakončující Fedoruce s Němejcem. Domácím se ale přestalo dařit proměňovat vyložené šance, přes to se spartakovcům podařilo snížit rozdíl v utkání na tři branky. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas přinese dramatickou koncovku, kterou bohužel hráči TJ Spartak Příbram odmítli svým dalším vyloučením, které zbytek týmu zlomilo a zmíněné oslabení prohráli 0:4. K dalšímu utkání odjíždějí k utkání do Mělníka k utkání s A týmem Mělníka.

TJ Spartak Příbram – Házená Mělník B 19 : 25 ( 9 : 12)
Sestava a střelci Spartaku: Dvořák – Štětka, Hadač 3, Semorád, Pekárek 5, Šíp 2, Lirš 3, Hefjuk 1, Němejc 3, Fedoruc 3

Komentáře