Dokončení Junioru je priorita, míní Vlasta Ševr

Vedoucí městského kulturního centra Vlastimil Ševr.

PŘÍBRAM – Široká veřejnost si mohla prohlédnout a třeba i popovídat o kultuře a její budoucnosti ve městě s pracovníky městského kulturního centra (MKC) ve středu 4. března. Mohli také vyplnit anonymní dotazník týkající se oblasti kultury v Příbrami.

Centrum se nachází na rohu ulic Milínská a Špitálská naproti obchodnímu domu Skalka. „S průběhem Dne otevřených dveří jsme spokojeni, přestože návštěvnost nebyla velká, přišlo okolo osmi až deseti lidí, ale všichni ochotně vyplnili náš dotazník,“ říká vedoucí centra Vlastimil Ševr. Jedním z přítomných byl i starosta Jan Konvalinka, který také dotazník rád vyplnil.

Dotazník má centru posloužit jako jaké si zrcadlo k jeho aktivitám a také jako základ námětů, co by lidé ve městě rádi viděli a slyšeli. „Chceme tak zjistit, co se nám podvedlo a co například méně. Víme, že ne vždy všechno se nám povede a tak jsme rádi za tuto zpětnou vazbu,“ vysvětluje Ševr s tím, že cílem městského kulturního centra je nabídnout něco všem věkovým skupinám. Dotazník plánuje centrum ještě rozšířit na všechny příbramské střední školy, aby se i mládež mohla vyjádřit k tomu, jaké akce by v Příbrami uvítala.

Zajímavé bylo věkové rozpětí návštěvníků, které se pohybovalo zhruba od 30 do 55 let. Trochu překvapením bylo, na co se návštěvníci Dne otevřených dveří ptali nejčastěji. „Jednoznačně to byly Éčka v Junáči,“ prozradil vedoucí centra s tím, že už s tou příbramskou punkovou legendou jedná o termínu koncertu v Junior klubu, který by se měl letos otevřít pro veřejnost. „Mohu potvrdit, že se koncert E!E uskuteční v druhé polovině letošního roku,“ dodal.

Kromě Junior klubu pod provoz služeb městského kulturního centra také spadá provoz letního kina a lesního divadla Skalka v Podlesí. „V současné době asi nejdůležitějším z těchto tří objektů je dokončení rekonstrukce Junior klubu, protože na rozdíl od letního kina a lesního divadla, což jsou sezónní záležitosti, bude v provozu celoročně,“ míní Vlastimil Ševr.

Ve Dni otevřených dveří plánuje městské kulturní centrum pokračovat i budoucnu. Nicméně zájemci o kulturní dění ve městě se za jeho pracovníky mohou zastavit prakticky kdykoli od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.

Komentáře