Dobrovolníci zachraňují zámek v Rožmitále, zapojit se můžete i vy

Foto: Lucie Voříšková

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Zachránit rožmitálský zámek se již delší dobu snaží dobrovolníci z tohoto regionu. V sobotu 13. července i přes nepříznivé počasí se konala další brigáda, na které se sešlo několik dobrovolníků, aby uklidili okolí zámku. Zapojil se i radní města Aleš Haluska, který přijel s bagrem a kontejnery z technických služeb města. 

„Další brigáda je za námi a s tím i obrovský kus práce. Smekáme před Alešem Haluskou z Technických služeb města Rožmitál, který dorazil s kontejnery a bagrem a změnil okolí zámku k nepoznání. Připravte se, že vám spadne brada, až půjdete kolem, protože hromady suti jsou fuč,“ řekla jedna z dobrovolnic Lucie Voříšková.

„Velké díky patří i všem našim dobrovolníkům, kteří dorazili i přes nepřízeň počasí. Moc nás těší, že nám stále pomáháte zvelebovat zámek a jeho okolí,“ doplnila Voříšková. Z ruiny a černé skládky se opět stává důstojná stavba. „Když můžu, rád pomůžu,“ celou věc skromně okomentoval radní města Aleš Haluska.

Pokud se také chcete zapojit, můžete přijít na příští brigádu  která se koná 27. července. Připomínáme, že každou sobotu je zámek otevřený veřejnosti od 10 do 13 hodin a od 11 hodiny je možnost zajít s komentovanou prohlídkou na věž.

Fotografie: Lucie Voříšková

Komentáře