Dobříš zavádí také městské zálohované kelímky na městských akcích

Foto : město Dobříš

DOBŘÍŠ – Město od letošního roku zavádí vlastní vratné kelímky, ty budou stejně tak jako například v Příbrami používány na všech městských akcí. Bude na ně i stejná záloha, 50 korun

„Snažíme se jít ve městě ekologičtější cestou a pořízení znovupoužitelných kelímků je jedním z kroků, jak k tomu chceme přispět. Prvně chceme jejich použití vyzkoušet na srpnových pivních slavnostech,“ řekla dobříšská místostarostka Dagmar Mašová.

Město Dobříš pořídilo zatím 5 000 kusů tzv. vratných kelímků o objemu 0,5 l, které budou od nynějška k dostání na větších akcích v našem městě. Kelímky jsou stylizované do zelené barvy města a kromě loga nebo znaku Dobříše jsou na nich zajímavé informace a tipy jako: co si nenechat ujít, kam se vydat a podobně. 

Návštěvník například uvedených dobříšských pivních slavností získá za 50 korun svůj vlastní kelímek, do kterého si můžete nechat čepovat nápoje, nebo si ho nechat vyměnit za nový, když chce další nápoj. Při odchodu se pak může rozhodnout, zda si kelímek nechá na pro vlastní potřebu, nebo ho vrátí u některého ze stánků a obsluha mu zpět vyplatí 50 Kč. Stejný systém používá už město Příbram a své vratné kelímky si na svých akcích třeba i dobrovolní březohorští hasiči. 

Dobříšské kelímky jsou volně k dostání také v městském infocentru, kde si je může veřejnost pořídit za zmíněných 50 Kč.

Komentáře